Denne søndagen fortsetter pastor Tarjei taleserien om disippelskap og etterfølgelse. Han fortsetter fokuset på ulike faser i det å følge Jesus, og hvordan dette kan se forskjellig ut på ulike områder av livet.
Med utgangspunkt i Jer 51, 6, og utvalgte eksempler fra Bibelen og kirkehistorien utfordrer Anne Lene Cyvin oss denne søndagen til å hver enkelt reise oss opp og kjempe vår kamp.
I denne påskegudstjenesten ser pastor Tarjei nærmere på det som skjedde med Maria Magdalena på påskemorgen, i forbindelse med at hun ble den første som fikk møte den oppstandne Jesus, sammen med noen andre lignende historier fra Bibelen.
Pastor Tarjei Cyvin tar nå ved inngangen til påska for seg den historiske bakgrunnen for noen av hendelsene på palmesøndag under Jesus sitt inntog i Jerusalem.